KONST / Litografier / Litografi 13005417
*
nr 1300 5417
Yngve Gamlin
(1926-1995), Sverige
Litografi, 4 st, Signerad, daterad 74,100 upplaga, bladets mått: 70x50, oramade lösa blad
Yngve Gamlin, född 1926 i Strömsund död 1995 i Stockholm, svensk teaterdekoratör och målare.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 januari 2020
kl 19:12:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/1 10:52:23
1
100 kr
13/1 16:51:56
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Yngve Gamlin
Yngve Gamlin, född 1926 i Strömsund död 1995 i Stockholm, svensk teaterdekoratör och målare.
Läs mer om Yngve Gamlin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige yngve gamlin
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
-
8103 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. PT upplaga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:32
-
8101 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:31
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
*
Yngve Gamlin
Yngve Gamlin, född 1926 i Strömsund död 1995 i Stockholm, svensk teaterdekoratör och målare.
Läs mer om Yngve Gamlin
nr 1300 5417
Yngve Gamlin
(1926-1995), Sverige
Litografi, 4 st, Signerad, daterad 74,100 upplaga, bladets mått: 70x50, oramade lösa blad
Yngve Gamlin, född 1926 i Strömsund död 1995 i Stockholm, svensk teaterdekoratör och målare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 13 januari 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 10/1 10:52:23 | 1 | 100 kr |
| 13/1 16:51:56 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Yngve Gamlin
Yngve Gamlin, född 1926 i Strömsund död 1995 i Stockholm, svensk teaterdekoratör och mÃ¥lare.Läs mer om Yngve Gamlin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige yngve gamlin
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51 -
8103 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. PT upplaga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:32
-
8101 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:31 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:43 -
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12



