![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Litografi 13005417
*
nr 1300 5417
Yngve Gamlin
(1926-1995), Sverige
Litografi, 4 st, Signerad, daterad 74,100 upplaga, bladets mått: 70x50, oramade lösa blad
Yngve Gamlin, född 1926 i Strömsund död 1995 i Stockholm, svensk teaterdekoratör och målare.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 januari 2020
kl 19:12:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/1 10:52:23
1
100 kr
13/1 16:51:56
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Yngve Gamlin
Yngve Gamlin, född 1926 i Strömsund död 1995 i Stockholm, svensk teaterdekoratör och målare.
Läs mer om Yngve Gamlin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige yngve gamlin
-
6379 " digital måln..
Margareta Ternström (f. 1933), Sverige. "From Blac..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:05
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:31
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:47
*
Yngve Gamlin
Yngve Gamlin, född 1926 i Strömsund död 1995 i Stockholm, svensk teaterdekoratör och målare.
Läs mer om Yngve Gamlin
nr 1300 5417
Yngve Gamlin
(1926-1995), Sverige
Litografi, 4 st, Signerad, daterad 74,100 upplaga, bladets mått: 70x50, oramade lösa blad
Yngve Gamlin, född 1926 i Strömsund död 1995 i Stockholm, svensk teaterdekoratör och målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 januari 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/1 10:52:23 | 1 | 100 kr |
13/1 16:51:56 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Yngve Gamlin
Yngve Gamlin, född 1926 i Strömsund död 1995 i Stockholm, svensk teaterdekoratör och mÃ¥lare.Läs mer om Yngve Gamlin
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige yngve gamlin
-
6379 " digital måln..
Margareta Ternström (f. 1933), Sverige. "From Blac..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:05 -
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:31 -
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:18 -
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:32 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:47